Bractwo różańcowe

BRACTWO RÓŻAŃCOWE

Formularz zgłoszeniowy do Bractwa Różańcowego [.doc]

Apostolski trud Zakonu Kaznodziejskiego od setek lat wspierały i dziś to czynią tysiące ludzi na całym świecie, których jednoczy mocna wiara w owoce żarliwej modlitwy różańcowej. Św. Dominik powziął zamysł takiej wspólnoty, znanej jako Bractwo Różańcowe, a rozpowszechnił ją bł. Alan de la Roche.

Na ziemiach polskich Bractwo Różańcowe najwcześniej  powstało we Wrocławiu, już w 1481 r. W niedługim czasie zawiązały się następne przy kościołach dominikańskich, między innymi w Krakowie i Lwowie w 1484, w Gdańsku ? w 1499, w Sandomierzu ? 1597, Warszawie ? 1604, Gidlach ? 1616, Poznaniu ? 1630.

Do takiej wspólnoty należą osoby, które podjęły decyzję, by w ciągu tygodnia odmawiać dowolnie wybrane piętnaście tajemnic różańcowych w intencji wszystkich Bractw Różańcowych na świecie i Zakonu Dominikanów. Zawsze do tej modlitwy można dołączać inne jeszcze intencje, na przykład: Kościoła, osobiste, bliskich zmarłych, umierających czy wszelkich innych aktualnych trosk. Czas i miejsce praktykowania tych aktów wspólnotowej pobożności nie mają znaczenia. Decyzja o przyłączeniu się do owej wspólnoty modlitwy zostaje odnotowana w Księdze Bractwa oraz potwierdzona imiennym dyplomem.

Każdy kto modlitwą różańcową wspomaga działalność dominikanów, ma udział we wszystkich dobrach duchowych tak zakonu, jak i Bractw Różańcowych na całym świecie. Za zmarłych członków bractwa w każdym klasztorze dominikańskim zostaje odprawiona Msza św. 5 września, a wszyscy dominikanie raz w tygodniu odmawiają Różaniec i codziennie Psalm 129.

Jeśli chcesz się włączyć w naszą wspólnotę Bractwa Różańcowego, koniecznie napisz!

Jeśli chcesz włączyć się we wspólnotę Bractwa Różańcowego, napisz!

Bractwo Różańcowe
ul. Stolarska 12
31-043 Kraków

lub

Bractwo Różańcowe
ul. Freta 10
00-227 Warszawa

FORMULARZ ZGŁOSZENIA DLA NOWYCH CZŁONKÓW (proszę wydrukować, wypełnić i wysłać na powyższy adres) – pobierz formularz.

Wypełniony formularz można też wysłać na adres mailowy: puzon @ dominikanie. pl

Każde zgłoszenie do Bractwa Różańcowego potwierdzane jest imiennym dyplomem.

Rosenkranzbruderschaft.doc
The Rosary Confraternity.doc